Bagnet czechosłowacki, wz. 1923

Rękojeść z okładzinami drewnianymi mocowanymi do trzpienia dwiema śrubami z nakrętkami.
Głowica stalowa z ukośną dolną krawędzią, prowadnicą w części grzbietowej i okrągłą nakrętką przycisku zatrzasku po stronie zewnętrznej. Blokada zatrzaskiem ze spiralną sprężyną. Na szczycie głowicy oznakowania pismem arabskim i korona.
Jelec stalowy, prosty, z przednim ramieniem zaokrąglonym, a tylnym z pierścieniem o średnicy 15 mm do mocowania na lufie. Jelec mocowany do trzonu dwoma nitami.

Głownia stalowa, niklowana, prosta, jednosieczna, z ostrzem skierowanym w stronę przeciwną od lufy, z płaskim grzbietem i dwustronnym, wklęsłym zbroczem. Pióro jednosieczne symetryczne. Brak znaków kontrolnych i sygnatury producenta.
Pochwa z blachy stalowej zakończona małą gałką. W górnej części pochwy po stronie zewnętrznej prostokątna antabka do mocowania paska. Na pochwie i okuciach rękojeści ślady niklu.

Wymiary:
Długość całkowita bagnetu – 532 mm
Długość głowni – 398 mm
Szerokość głowni – 23 mm
Grubość głowni – 6,2 mm

cena: 999,00
Aby kupić przedmiot musisz być zalogowany
 
brak.jpg
poprzedni przedmiotnastępny przedmiot

Ćmielów i inne

"(...) Polskie ceramiczne figurki z przełomu lat 50-tych

(...)

czytaj dalej

Secesja i Art Deco

Secesja, która miała być receptą na XIX-wieczny historyzm okazała się stylem nużącym nadmiarem ornamentu i jakkolwiek uprawiano ją jeszcze wiele lat, to już na początku XX wieku pojawiły się zwiastuny nowych tendencji, zmierzających do uproszczenia

(...)

czytaj dalej