Bagnet austriacki, wz. 1873


Rękojeść z okładzinami z prasowanej skóry koloru czarnego, mocowanymi do trzpienia trzema stalowymi nitami.

Głowica stalowa z dolną krawędzią równoległą do jelca, prowadnicą w części grzbietowej i okrągłą nakrętką przycisku zatrzasku blokującego po stronie wewnętrznej. Zatrzask ze spiralną sprężyną. Na szczycie głowicy wybite oznakowania: FK / 16.
Jelec stalowy z przednim płaskim ramieniem wygiętym w stronę ostrza głowni. Ramię tylne z pierścieniem o średnicy 18 mm zaciskanym wkrętem. Po stronie zewnętrznej jelca numer 630.
Głownia jednosieczna typu jatagan z płaskim dwustronnym zbroczem, krótkim progiem i płaskim grzbietem. Pióro dwusieczne, niesymetryczne. Na progu zewnętrznym wybity  orzeł – godło Austro-Węgier oraz litery G-a. Na progu wewnętrznym sygnatura producenta: Œ / WG (Österreichische Waffenfabrik Gesellschaft) fabryki broni STEYR. Pochwa z blachy stalowej zakończona gałką. W górnej części pochwy po stronie zewnętrznej płaski, hakowy zaczep żabki. Na zaczepie wybite znaki: litera E i sześcioramienna gwiazda.

Wymiary:
Długość całkowita – 602 mm
Długość głowni – 471 mm
Szerokość głowni – 31 mm
Grubość głowni – 8 mm

cena: 999,00
Aby kupić przedmiot musisz być zalogowany
 
brak.jpg
poprzedni przedmiotnastępny przedmiot

Ćmielów i inne

"(...) Polskie ceramiczne figurki z przełomu lat 50-tych

(...)

czytaj dalej

Secesja i Art Deco

Secesja, która miała być receptą na XIX-wieczny historyzm okazała się stylem nużącym nadmiarem ornamentu i jakkolwiek uprawiano ją jeszcze wiele lat, to już na początku XX wieku pojawiły się zwiastuny nowych tendencji, zmierzających do uproszczenia

(...)

czytaj dalej