Szabla rosyjska, wz. 1881

Rosja

Szaszka w stanie bardzo dobrym, wszystkie elementy orginalne.
Rękojeść zamknięta, oprawa mosiężna. Jelec krzyżowo-kabłąkowy. Przednie ramię jelca łukowo dochodzące do głowicy, tylne ramię pochylone ku głowni i zakończone pierścieniem na temblak. Na głowicy owalny, gładki kapturek na którym znajduje się wpuszczona nakrętka mocująca rękojeść na trzpieniu głowni. Po zewnętrznej stronie jelca wybita sygnatura wytwórni: ЗЛАТ. OP. ФАБР, niżej data produkcji: 1908 г. Po stronie zewnętrznej: 5УЛП А 96. Trzon rękojeści drewniany, ukośnie karbowany, ujęty przy jelcu pierścieniem na którym po stronie zewnętrznej wytłoczono znak kontrolny A.
Głownia stalowa, polerowana, o małej krzywiźnie, szlifowana w pojedyncze zwężające się ku sztychowi zbrocza. Pióro obosieczne, niesymetryczne z ością. Na zewnętrznym progu zastawy wybite znaki kontrolne: A, A pod koroną, 48. Na progu wewnętrznym owalna sygnatura wytwórni: dwugłowy orzeł cesarski i napis: ЗЛАТОУСТ ОР. ФАБР, (Fabryka Broni w Złotousti) obok data produkcji 1909. Między jelcem i głownią skórzana podkładka.

Pochwa drewniana obciągnięta skórą koloru czarnego. Okucia pochwy mosiężne. Szyjka z pierścieniem z wyciętą antabką, trzy pierścienie z gniazdami na bagnet. Środkowy pierścień jest jednocześnie ryfką z ruchomym koluszkiem. Trzewik bez ostrogi. Na ryfce znak kontrolny A. Na pierścieniu szyjki cyfra: 106.

W gniazdach pochwy bagnet tulejowy wzór 1891, do karabinu MOSIN, z numerem 33410 i znakami kontrolnymi.

Wymiary:
Całkowita długość bez pochwy – 1014 mm
Długość głowni – 867 mm
Szerokość głowni – 34 mm
Grubość głowni – 7 mm

cena: 9 999,00
Aby kupić przedmiot musisz być zalogowany
 
brak.jpg
poprzedni przedmiotnastępny przedmiot

Ćmielów i inne

"(...) Polskie ceramiczne figurki z przełomu lat 50-tych

(...)

czytaj dalej

Secesja i Art Deco

Secesja, która miała być receptą na XIX-wieczny historyzm okazała się stylem nużącym nadmiarem ornamentu i jakkolwiek uprawiano ją jeszcze wiele lat, to już na początku XX wieku pojawiły się zwiastuny nowych tendencji, zmierzających do uproszczenia

(...)

czytaj dalej